Bahasa

Senarai calon BN Kedah pada pilihan raya umum ke-13

April 16, 2013

PARLIMEN

1. Langkawi : Datuk Nawawi Ahmad (Umno)
2. Jerlun : Datuk Othman Aziz (Umno)
3. Kubang Pasu : Datuk Mohd Johari Baharom (Umno)
4. Padang Terap : Datuk Seri Mahdzir Khalid (Umno)
5. Pokok Sena : Datuk Shahlan Ismail Umno/Muka baharu)
6. Alor Setar : Datuk Seri Chor Chee Heung (MCA)
7. Kuala Kedah : Dr Zaki Zamani Abdul RAshid (Umno/muka baharu)
8. Pendang : Datuk Othman Abdul (Umno)
9. Jerai : Datuk Seri Jamil Khir Baharom (Umno/muka baharu)
10 Sik : Dr Mansor Abdul Rahman (Umno/muka baharu)
11. Merbok : Prof Dr Ismail Daud (Umno/muka baharu)
12. Sungai Petani : Shamsul Anuar Ismail (Umno/muka baharu)
13. Baling : Datuk Abdul Azeez Abdul Rahim (Umno)
14. Padang Serai : Datuk Heng Seai Ke (MCA/muka baharu)
15. Kulim/Bandar Baharu : Datuk Abdul Aziz Sheikh Fadzir (Umno)

Dewan Undangan Negeri

1. Ayer Hangat : Mohd Rawi Abdul Hamid (Umno)
2. Kuah : Nor Saidi Nayan (Umno/muka baharu)
3. Kota Siputeh : Datuk Abu Hassan Sharif (Umno)
4. Ayer Hitam : Datuk Mukhriz Tun Dr Mahathir (Umno)
5. Bukit Kayu Hitam : Datuk Ahmad Zaini Jaafar (Umno)
6. Jitra : Aminuddin Omar (Umno/Muka baharu)
7. Kuala Nerang : Badrol Hisham Hashim (Umno/muka baharu)
8. Pedu : Kama Noriah Ibrahim (Umno/muka baharu)
9. Bukit Lada : Datuk Ahmad Lebai Sudin (Umno)
10. Bukit Pinang : Mokhtar Mohd Nor (Umno/muka baharu)
11. Derga : Dr Cheah Soon Hai (Gerakan)
12. Bakar Bata : Datuk Paduka Ahmad Bashah Md Hanipah (Umno)
13. Kota Darul Aman : Loh Gim Hooi (MCA)
14. Alor Mengkudu : Sharifah Maznah Syed Kassim Barakbah (Umno/muka baharu)
15. Anak Bukit : Datuk Hashim Yahya (Umno)
16. Kubang Rotan : Datuk Latt Shariman Abdullah (Umno/muka baharu)
17. pengkalan kundor -noor hasita mat isa (umno) (muka baru)
18. Tokai : Najmudin Darus (Umno/muka baharu)
19. Sungai Tiang : Datuk Suraya Yaacob (Umno)
20. Sungai Limau : Fadzilah Mohd Ali (Umno/muka baharu)
21. Guar Chempedak : Datuk Dr Ku Abdul Rahman Ismail (Umno)
22. Gurun : Dr Leong Yong Kong (MCA)
23. Belantek : Datuk Mohd Tajuddin Abdullah (Umno)
24. Jeneri : Mahadzir Abdul Hamid (Umno/muka baharu)
25. Bukit Selambau : M.L. Maran (MIC) (muka baharu)
26. Tanjong Dawai : Datuk Tajul Urus Mat Zain (Umno)
27. Pantai Merdeka : Ali Yahya (Umno/muka baharu)
28. Bakar Arang : Dr Lee Yean Wang (MCA/muka baharu)
29. Sidam : Bee Sieong Heng (Gerakan/muka baharu)
30. Bayu : Datuk Azmi Che Husain (Umno)
32. Kupang : Harun Abdul Aziz (Umno/muka baharu)
32. Kuala Ketil : Mohd Khairul Abdullah (Umno/muka baharu)
33. Merbau Pulas : Datuk Marlia Abdul Latif (Umno)
34. Lunas : S. Ananthan (MIC)
35. Kulim : Chua Thiong Gee (MCA/muka baharu)
36. Bandar Baharu : Nor Sabrina Mohd Noor (Umno/muka baharu)

— Bernama

The Malaysian Insider tidak bertanggungjawab di atas setiap pandangan dan pendapat yang diutarakan melalui laman sosial ini. Ia adalah pandangan peribadi pemilik akaun dan tidak semestinya menggambarkan pandangan dan pendirian kami.

Comments

InfoNiaga Terkini PR Newswire

Lagi